Дорожні карти реформування галузей агро-харчової промисловості

Згідно інформаціі Державноїслужби статистики України (http://www.ukrstat.gov.ua), капітальні інвестиції в харчову промисловість на сьогодні перевищують інвестиції в металургійний сектор, так за 2017 рік в агрохарчовий сектор було інвестовано 18,9 млрд. грн., а в металургійний сектор – 17,8 млрд. грн.

 

Eкспертами Проекту UNIDO/GEF у співпраці з Австрійським енергетичним агентством були розроблені дорожні карти по енергоефективній модернізації галузей агро-харчової промисловості України, презентація яких відбулася 24.07.2018 в приміщені конференц-залу НАН України.

Дорожні карти представлені по восьми підсекторах агро-харчової галузі, а саме: тваринництва, переробки м’яса, консервованих продуктів, підсектори цукру та напоїв, олійно-жировий/овочевий підсектор, молочний та хлібопекарський. Згідно з інформацією Австрійського енергетичного агентства середнє потенційне заощадження енергії по восьми підсекторах в середньому складає 25%.

Експерт Проекту UNIDO/GEF Олег Радійчук наголосив на сценаріях енергоспоживання та очікуваних результатах в цій сфері, а також зазначив про основні проблеми агро-харчової галузі в розрізі енергоспоживання.

В свою чергу, Олена Точиліна, Національний експерт з дорожніх карт Проекту UNIDO/GEF детально окреслила ситуацію щодо сучасного стану енергоефективності виробництва по восьми представлений підсекторах та надала сценарії енергоспоживання до 2030р. Крім цього, пані Точиліна презентувала важливу інформацію, щодо існуючих джерел фінансування та фінансових інструментів, які можливо залучати на цілі енергоефективністі підприємств.

В заході взяли участь представники Держенергоефективності, асоціацій агро-харчової галузі, бізнесу, банків та громадських організацій.

 

В ході дискусії, учасники круглого столу неодноразово озвучували проблему недостатнього поширення інформації про нові технології в сфері енергоефективності та можливості отримання фінансування на модернізацію устаткування серед підприємців.

Реєстрація

Зареєструйтесь, будь ласка

Пароль буде вислано на E-mail

Авторизуватись на сайті

Увійдіть в свій кабінет