Енергоефективність

Енергоефективність 

 

Низька енергоефективність є однією з найбільших проблем української промисловості. Так енергоємність ВВП України майже втричі більше ніж у країнах ЄС. І навіть з урахуванням несприятливих кліматичних умов, наші підприємства споживають значно більше енергоресурсів на вироблення одиниці продукції. За дешевих енергоресурсів така ситуація не мала суттєвого значення.

Низька енергетична ефективність призводить до збільшення частки вартості енергоресурсів у кінцевій вартості продукції. Це відбивається на конкуретноспроможості продукції. Зниження конкурентоспроможності продукції є загрозою для підприємства в цілому.

Так ціна на природний газ за останні роки збільшилась у вісім разів (з 50 до 400 доларів США за тисячу куб.м).

 

 

Тариф на електричну енергію за другим класом напруги з січня 2008 року по квітень 2012 зріс удвічі (49,39 та 112,15 коп. з ПДВ відповідно).

Зрозуміло, що таке стрімке зростання вартості чинить надзвичайний тиск на підприємства. Але можна нагадати і про інший бік медалі – термін окупності заходів з економії газу зменшився у восьмеро. Тобто ті заходи, що мали термін окупності вісім років і які навіть не розглядалися як можливість інвестиції тепер мають термін окупності один рік. Терміни окупності заходів з економії електричної енергії відповідно знизився вдвічі.

        Нижче приведено перелік технологій, що дозволять знизити залежність від енергоресурсів та підвищити конкурентоспроможність підприємства.

 

Заміна старих газових котлів

Модернізація котлів

Утилізація тепла відхідних газів

Збір та повернення конденсату

Комбіноване виробництво теплової та електричної енергії

Утилізація викидів теплової енергії системами охолодження

Заміна старих компресорів

Енергоефективне освітлення

Теплова ізоляція

Впровадження систем обліку

Впровадження систем енергетичного менеджменту

Реєстрація

Зареєструйтесь, будь ласка

Пароль буде вислано на E-mail

Авторизуватись на сайті

Увійдіть в свій кабінет