Громадська рада при Держенергоефективності просить Януковича запобігти ухваленню оновленої енергостратегії в поточній редакції

Громадська рада при Державному агентстві енергоефективності та енергозбереження звернулася з відкритим листом до президента України Віктора Януковича з проханням запобігти затвердженню оновленої "Енергетичної стратегії України на період до 2030 року" в поточній редакції.

Відповідне звернення презентовано членом ради Андрієм Конеченковим під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у Києві у вівторок.

"Передбачені в цьому документі цілі не тільки вбивають галузь відновлюваної енергетики, яка на сьогодні приваблює в Україні найбільшу кількість інвестицій, але й порушують міжнародні домовленості і зобов'язання, взяті Україною в галузі розвитку екологічно чистих і безпечних енерготехнологій, ставлять під загрозу національну безпеку нашої країни" , – зазначено в листі.

За даними ради, підготовлений Міненерговугілля документ, зокрема, порушує вимоги Кіотського протоколу та директиви ЄС 2001/77, яку країна зобов'язалася виконувати під час вступу до Енергетичного співтовариства. Крім того, в ньому не приділено належної уваги питанням імплементації Ініціативи прозорості у видобувних галузях (EITI).

"Енергетична стратегія не повинна бути синонімом стратегії нарощування надприбутків енергокомпаній і постачальників енергоносіїв, якою вона видається сьогодні. Її мета має фокусуватися на вирішенні пріоритетних завдань національної безпеки в енергетичній сфері", – резюмують автори листа.

Як повідомлялося, 22 червня колегія Міненерговугілля узяла за основу проект оновленої "Енергетичної стратегії України на період до 2030 року", незважаючи на те, що громадське обговорення документа ще не завершилося.

Оновлена Енергостратегія передбачає, що частка відновлюваної енергетики в енергобалансі країни становитиме до 2030 року лише 4-5%, тоді як Європейський союз планує до 2020 року досягти цифри 20%.

Проти ухвалення документа виступило Державне агентство енергоефективності та енергозбереження, кілька громадських організацій та екологи.

Розробкою оновленої енергостратегії займався фонд "Ефективне управління" Ріната Ахметова, провідні галузеві експерти були ізольовані від процесу підготовки документа.

За матеріалами Інтерфакс Україна

Реєстрація

Зареєструйтесь, будь ласка

Пароль буде вислано на E-mail

Авторизуватись на сайті

Увійдіть в свій кабінет