Пілотні проекти

Підвищення енергоефективності та рівня використання поновлюваних джерел енергії на малих і середніх підприємствах агрокомплексу України.

Діяльність цього компоненту проекту спрямована на підвищення продуктивності та конкурентоспроможності окремих енергоємних підприємств, зниження споживання викопного палива і витрат на енергоресурси, а також більш широке використання поновлюваних джерел енергії.

В рамках першого етапу реалізації компонента, буде проведений бенчмаркінг (порівняльний аналіз) рівня енергоефективності підприємств по восьми галузях агрохарчової промисловості, а саме:

  • виробництво м'яса і м'ясопродуктів;
  • виробництво молока і молокопродуктів;
  • виробництво цукру;
  • виробництво кондитерських виробів;
  • виробництво рослинного масла;
  • виробництво консервованих продуктів;
  • виробництво борошна та хлібобулочних виробів;
  • виробництво безалкогольних напоїв.

Результатом аналізу буде порівняння рівня енергоефективності підприємств-учасників між собою, а також з кращими закордонними підприємствами. Підприємство прийняли участь отримає звіт про проведене аналізі і побачить, наскільки ефективно споживаються енергоресурси при виробництві продукції, що безпосередньо впливає на конкурентоспроможність. Аналіз проводиться на умовах анонімності.

Другим етапом реалізації компоненту буде розробка планів підвищення енергоефектвності і збільшення використання поновлюваних джерел енергії для кожного з восьми секторів. Розробка планів буде базуватися на результатах бенчмаркінгу і передбачати підвищення енергоефективності секторів шляхом впровадження найменш витратних і найбільш ефективних заходів. Буде проведена оцінка необхідних капіталовкладень і терміни окупності необхідних інвестицій.

Третім етапом буде впровадження десяти демонстраційних проектів у галузі енергоефективності та відновлюваних джерел енергії. Реалізація даних проектів спрямована на побудову стійкого ланцюжка кроків по впровадженню енергоефективних заходів і використанню відновлюваних джерел енергії на підприємствах агропромислового комплексу. Поширення позитивного досвіду з реалізації подібних проектів сприятиме підвищенню стійкості агропромислового комплексу в цілому, а моніторинг досягнутого рівня енергозбереження дозволить наочно показати рівень їх успішності.

Реєстрація

Зареєструйтесь, будь ласка

Пароль буде вислано на E-mail

Авторизуватись на сайті

Увійдіть в свій кабінет