Установка сонячних колекторів для системи гарячого водопостачання ПАТ «Криммолоко»

ПАТ «Криммолоко» є провідним виробником молочних продуктів в АР Крим. Технологія виробництва молочних продуктів і санітарно-гігієнічні норми вимагають проведення постійних промивок устаткування і миття приміщень. Це призводить до значних витрат гарячої води і, як наслідок, природного газу.

Не є таємницею, що Крим є одним з найпривабливіших регіонів України для впровадження технологій використання сонячної енергії. У зв'язку з цим в 2011 році, керівництво підприємства прийняло рішення провести комплекс енергозберігаючих заходів, одним з яких буде встановлення сонячних колекторів на плоскому даху виробничого цеху для забезпечення гарячою водою на технологічні потреби.

Для реалізації даних заходів ПАТ «Криммолоко» взяло участь у Проекті GEF/UNIDO у рамках якого привернуло грантові кошти у розмірі 300000 USD для встановлення сонячних колекторів.

У рамках реалізації заходу, планується встановити комплекс сонячних колекторів компанії SOLID (Австрія), накопичувальні ємності об'ємом 100 куб. м., систему теплообмінників, що виключають можливість забруднення молокопродуктів, а також систему автоматики і регулювання.

Даний захід дозволить ПАТ «Криммолоко» замістити в середньому по року до 60% гарячої води, що на сьогодні підігрівається газовими котлами. Причому в літній час, сонячні колектори дозволять повністю виключити підігрів води на котельні.

Використання енергії сонця в цьому проекті дозволить заощадити близько 140 тис. куб м природного газу щорічно.

 

Реєстрація

Зареєструйтесь, будь ласка

Пароль буде вислано на E-mail

Авторизуватись на сайті

Увійдіть в свій кабінет