Вітрова енергетика

Перспективи розвитку вітроенергетики України

 

Україна має значний природний потенціал для реалізації вітроенергетичних проектів, що визначає зацікавленість держави в розвитку галузі та приваблює вітчизняних та закордонних інвесторів. З даними Української Вітроенергетичної Асоціації  максимальні оцінки вітроенергетичного потенціалу України знаходяться на рівні 330 млрд. кВт, що перевищує встановлену потужність всіх українськіх електростанцій в 6000 разів. До 0,5% цієї енергії,  теоретично,  може бути використана.

Про зацікавленість держави свідчить створення відповідної законодавчої бази та бюджетна підтримка галузі, зокрема, через інструмент «зеленого тарифу».

За прогнозами аналітиків, в найближчі роки вітроенергетика в Україні буде розвиватися швидше, порівняно з іншими галузями відновлюваної енергетики, а загальна потужність вітропарків перевищить потужність сонячних станцій в 10 разів. Це обумовлено тим фактом, що вітроустановки займають меньшу площу і коштують дешевше. Так, дослідження Швейцарского федерального технологічного інституту показують, об’єкти вітроенергетики  потребують в 2-4,5 рази меньше інвестиції на одиницю встановленої потужності, ніж сонячні станції. Експерти стверджують, що такий розрив збережеться принаймні до 2020 р.

 

Карта середньорічної швидкості вітру в регіонах України

 

 

 

Реєстрація

Зареєструйтесь, будь ласка

Пароль буде вислано на E-mail

Авторизуватись на сайті

Увійдіть в свій кабінет